Demo

Poliantinės ir miniatiūrinės rožės

poliantines-ir-miniaturines-rozesKryžminant gausiažiedį erškėtį (Rosa multiflora) su žemaūgiais kininiais erškėčiais išvestos poliantinės rožės. O šias kryžminant su arbatinėmis ir arbatinėmis hibridinėmis rožėmis gauta daug hibridų, kurie davė pradžią visai naujai rožių grupei. Šios rožės buvo pavadintos poliantinėmis hibridinėmis. Iš gausiažiedžių erškėčių jos paveldėjo nedidelius žiedus, susitelkusius labai gausiažiedžiuose žiedynuose, o iš arbatinių hibridinių rožių – žydėjimą beveik be pertraukos, palyginti žemą ūgį, spalvų įvairumą.

Poliantinių rožių krūmai 30-60 cm. aukščio, tankūs, labai kompaktiški. Žiedai nedideli arba vidutiniai, 3-5 cm. skersmens, žiedyne jų būna iki 100 ir daugiau, susitelkę labai tankiai. Žiedai pilnaviduriai ir pusiau pilnaviduriai, silpnai kvapūs, balti, rožiniai, raudoni, oranžiniai, tačiau nėra veislių geltonais žiedais. Krūmai žydi be pertraukos nuo birželio pirmos pusės iki vėlyvo rudens.

Poliantinės rožės labai tinka apželdinimui. Iš jų galima sudaryti visą vasarą žydinčius gėlynus. Šios rožės tinka lysvaitėms (rabatėms), bordiūrams, netaisyklingos formos grupėms, dera su spygliuočiais, levandomis, gražiai atrodo vandens ir natūralaus akmens kaimynystėje. Gražios formos poliantinių rožių žiedai tinka nedidelėms puokštėms, krepšeliams, iš jų galima sukurti gražias kompozicijas.

Poliantinės rožės atsparesnės nepalankioms žiemoms negu kitų grupių rožės, jos ypač atsparios drėgmės pertekliui, o tai labai svarbu mūsų klimato sąlygomis.

Manoma, kad pirmoji miniatiūrinių rožių veislė buvo gauta atrankos būdu iš bengališkųjų ir kitų smulkių erškėčių. Vėliau kryžminant išvesta daug naujų veislių. Nors šios rožės ir vadinasi miniatiūrinėmis, tačiau ne visos jos tokios jau "miniatiūriškos" – priklausomai nuo veislės jų aukštis svyruoja nuo 20 cm. iki 50 cm. Miniatiūrinių rožių krūmeliai tankiai šakoti, lapeliai maži, žiedai nedideli, 2-3 cm. (kai kurių veislių 4-5 cm.) skersmens, gražios formos, pilnaviduriai, kartais pusiau pilnaviduriai, įvairių spalvų, neretai kvapūs, gerai laikosi pamerkti vandenyje. Žydi labai gausiai, beveik be pertraukos visą vasarą. Miniatiūrinių rožių pritaikymas yra gana įvairus – jas galima sodinti klombose, alpinariumuose, gražiai atrodo nedidelės žalios vejos fone, ypač truputį pakeltos, labai gražiai atrodo pasodintos po kamieninėmis rožėmis, taip pat sodinamos vazonuose, kuriuos galima laikyti lauke arba kambaryje.

Čia pateikiame keletą poliantinių ir miniatiūrinių rožių veislių, tinkamų auginti Lietuvos klimato sąlygomis.

Rožės žiedas tai puikus

vaizdas, kvapas ir jausmas!

Susisiekite su mumis:

 
 
Mobilusis telefonas:
8-615-24801
 
 
Elektroninis paštas:
el pastas
 
2 vieta Kauno miesto gražiausių sodybų konkurse

Gražiausia sodyba !

2000 metais laimėjome 2 vietą Kauno miesto gražiausių sodybų konkurse.

Populiaraus žurnalo

"Augalų pasaulis" Nr. 60

Populiaraus žurnalo "Sodo spalvos" priedas.

Viešasis kalbėjimas Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016